چـوخـونــی

نقل اخبار و بازتاب مشکلات روستای چوخون و شهرستان بشاگـَـرد

چـوخـونــی

نقل اخبار و بازتاب مشکلات روستای چوخون و شهرستان بشاگـَـرد

چـوخـونــی

ســـــلام
علی زارعی هستم نویسنده و مدیر وبلاگ چوخونــی

این وبلاگ به معرفی روستای چــوخـون و شهرستان بشاگـَـــرد و شرح اخبار و حوادث آن میپردازد.

همچنین برای تنوع بیشتر ، مطالب گوناگون و متفرقه هم قرار داده میشود.

بــرای مشاهــده تمامی مطالــب وبلاگ روی ' همه نوشته ها ' در بالای صفحه کلیک کنید.

لطفا با نظراتتون ما را در بهتر ساختن وبلاگ یاری کنید.

برای ارتبــاط و همکاری با مدیـر وبلاگ از صفحــه ' ارتباط با مدیر ' دیدن کنید.

برای دسترسی راحت تر به مطالب وبلاگ از قسمت موضوعات استفاده کنید.

برای مشاهده کامل مطالب به ادامه مطلب مراجعه کنید.

همچنین به دلیل بروز بودن وبلاگ از دیگر صفحات نیز دیدن کنید.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

شــروع فعالیــت:24 آذر 95
نویسنده:علــــی زارعــــی
ایمیل وبلاگ:chookhoni‎@yahoo.com
ایمیل نویسنده:zarei2757‎@yahoo.com

نظـــر یادت نــــرهجاده های استاندار بشاگرد از نظر امنیت و کیفیت بالا باید ثپت جهانی بشوند.اینجا بشاگرد است: همان منطقه ای که سالها در محرومیت و فقر شدید به سر میبرد و مردمان آن با انواع مشکلات اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی،و غیره مواجه بودند، و با گذشت چندین سال از شهرستان شدن این منطقه حرف ها و شعارهای متفاوتی در زمینه توسعه و پیشرفت از سوی مسئولین این شهرستان و حتی استان شنیده میشود، میگویند بشاگرد پیشرفت کرده، تغییر و تحولاتی در آن صورت گرفته، کارهای زیادی انجام شده: بله نمیتوان منکر آن شد و خدمات دولت را نادیده گرفت، کارهایی انجام شده و تغییراتی صورت گرفته، اما سوال اینجاست که با وجود و بیان این همه شعار در منطقه آیا آن خدمات توانسته رنگ و بوی چهره محرومیت را به حداقل برساند؟ آیا توانسته مردم را از فقر شدید نجات دهند و یک زندگی متوسط همراه با امکانات اولیه زندگی داشته باشند؟
امکانات اولیه رفاهی یک زندگی ساده چیست؟ جاده مناسب، برق، آب، مدرسه، خانه بهداشت، بیمارستان و درمانگاه، و بسیاری از موارد دیگر که شامل یک زندگی ساده میشود. بله در جاهایی از بشاگرد این موارد مشاهده میشود اما چگونه؟ ناقض و نامناسب، و جاهایی از این منطقه این گونه موارد مشاهده نمیشود و مردم بعضی روستاها از آنها بهره مند نیستند، و با مشکلات فراوانی مواجه هستند. که مهمتر از همه وجود یک جاده مناسب برای هر شهروندی است، خصوصا مردم بشاگرد که بیشتر کارهای اداری و خریدهای زندگی خود را از شهرهای همجوار انجام میدهند که در این میان میتوان اشاره ای به جاده جاسک به بشاگرد کرد.

جاده جاسک به بشاگرد جاده ای بسیار نامناسب و غیر استاندارد است که مردم خصوصا راننده های این مسیر برای تردد به جاسک و بشاگرد با مشکلاتی مواجه هستند و بارها مشکل این جاده از طریق سایت ها و بلاگ های محلی و حتی خبرگزاری ها منتشر شده و به گوش مسئولین به خواب فرو رفته رسانده شده اما کو گوش شنوا و چشم بینا؟

اگر روی بیشتر جاده های بشاگرد درست توجه کنید و به عمق آن پی ببرید متوجه میشوید که این جاده ها از نظر زیر ساخت نه اینکه استاندار نیستند بلکه نامناسب ترین و غیر استاندارد ترین جاده کشور را در بشاگرد میتوان مشاهده کرد ولی این روزها جادهای این منطقه و روستاهای آن شده اند منبع و درآمد برای پیمانکاران جاده ای...

آیا تغییر دادن نام یک منطقه از بخش به شهرستان پیشرفت و توسعه محسوب میشود؟
 ارتقاء یک بخش محروم به شهرستان بدون خدمات و تلاش دلسوزانه مسئولین شعاری بیش نیست، وقتی که در یک منظقه ای یک جاده مناسب و استاندار وجود ندارد که مردم به راحتی از این شهر به آن شهر رفت و آمد کنند چگونه میتوان گفت منطقه پیشرفت کرده؟

بشاگرد با شعار توخالی و بی عدالتی آن پیشرفتی که باید در آن حاصل شود نخواهد کرد، بشاگرد نیازمند به مسئولانی دلسوز و کاربلد و از خدا پترس است، مسئولانی که هدفشان فقط خدمت به مردم بشاگرد نه خدمت به جیب نازنین.

با وجود خدمات انجام شده و شعار های شنیده شده در این منطقه هنوز راه طولانی برای یک تحول و پیشرفت مناسب و خدا پسندانه در پیش داریم که در این میان فقط همت و تلاش بی وقفه مسئولین استانی و شهرستان و حتی کشوری را میطلبد.

نظرات (۱)

آره والا
یعنی بشاگرد شهرستان شد، حالا چوخون اینترنتش  4.5G هم میشه،سالن ورزشی چوخون هم بالاخره تکمیل و افتتاح میشه،کارخونه هم میزنن، فرودگاه و ایستگاه قطار افتتاح میکنن،یه نیروگاه هسته ای هم انگهران میسازن،سردشت میشه قطب تجاری جنوب غرب آسیا، تیم ملی قهرمان جام جهانی میشه،توافق هسته ای انجام میشه، تحریمها برداشته میشن،روابطمون با عربستان خوب میشه و دیگه بازیهامون با تیم های عربستانی توی کشور بیطرف و سوم برکزار نمیشه، سهمیه پزشکی و دندانپزشکی بشاگرد برای اولین بار میشه سه تا، زنگیکیا شهرک مطهر رو به رسمیت میشناسن، جاسک بالاخره بندر آزاد میشه، داعش به کلی محو میشه از روی زمین، اسراییل بیخیال غصب مسجدالاقصی و جنگ با فلسطین میشه، قطر بالاخره صعود میکنه جام جهانی، ایران با آمریکا سازگاری پیدا میکنه، یارانه پونصد تومن بیشتر میشه میشه۴۶هزار تومن، حقوق اضافه کاری معلما بالاخره داده میشه،جنتی عمرش رو میده به شما و راستی سهام عدالتم به مردم داده میشه و همچنین تیم آلومینیوم هرمزگان هم میره دوباره لیگ برتر البته اگه تا اون موقع منحل نشه، و شبکه های دیجیتال اهون هم راست و ریست میشن و داشت یادم میرفت ایران ساخت پراید رو متوقف  و شروع به ساخت bmvوانت میکنه... اونوقت هنوز این قسمت از جاده بشاگرد حتی ترمیم هم نشده
خدایا خودت رحم کن به مردم بشاگرد اگر چه خودشون به خودشون  رحم نمیکنن
پاسخ:
ههههه
شوخی شوخی با جنتی هم شوخی؟؟؟
 آره اینحا بشاگرده دیگه، بهتر از این نمیشه

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی