چـوخـونــی

نقل اخبار و بازتاب مشکلات روستای چوخون و شهرستان بشاگـَـرد

چـوخـونــی

نقل اخبار و بازتاب مشکلات روستای چوخون و شهرستان بشاگـَـرد

چـوخـونــی

ســـــلام
علی زارعی هستم نویسنده و مدیر وبلاگ چوخونــی

این وبلاگ به معرفی روستای چــوخـون و شهرستان بشاگـَـــرد و شرح اخبار و حوادث آن میپردازد.

همچنین برای تنوع بیشتر ، مطالب گوناگون و متفرقه هم قرار داده میشود.

بــرای مشاهــده تمامی مطالــب وبلاگ روی ' همه نوشته ها ' در بالای صفحه کلیک کنید.

لطفا با نظراتتون ما را در بهتر ساختن وبلاگ یاری کنید.

برای ارتبــاط و همکاری با مدیـر وبلاگ از صفحــه ' ارتباط با مدیر ' دیدن کنید.

برای دسترسی راحت تر به مطالب وبلاگ از قسمت موضوعات استفاده کنید.

برای مشاهده کامل مطالب به ادامه مطلب مراجعه کنید.

همچنین به دلیل بروز بودن وبلاگ از دیگر صفحات نیز دیدن کنید.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

شــروع فعالیــت:24 آذر 95
نویسنده:علــــی زارعــــی
ایمیل وبلاگ:chookhoni‎@yahoo.com
ایمیل نویسنده:zarei2757‎@yahoo.com

نظـــر یادت نــــره

منطقه بشاگرد با دارا بودن بیش از 270 روستا با پراکندگی روستاها این روزها با مشکل و کمبود شدید بی آبی مواجه گردیده که با این معضل آیا مسئولین و خادمین خدمت گذار محترم استان و شهرستان اقداماتی انجام داده اند؟

به چشم میخورد که در این روز ها مردان و زنان و کودکان تشنه لب بشاگردی، کوزه به دست در روستا به روستا چشمه به چشمه در پی قطره ای آب هستند و تعداد زیادی از مردم روستا با مشکلی که هر ساله گریبان گیر آنهاست تصمیم بر کوچ کردن از روستاها را دارند، اما آب در سد جگین و ما تشنه لبان میگردیم.

بقیه در ادامه مطلب


ناکارآمدی و بی عدالتی در منطقه به حدی بیداد میکند که بعد از گذشت چندین سال از آغاز به کار پروژه انتقال آب سد جگین به بشاگرد تا کنون نتوانسته اند پاره ای از مشکل بی آبی منطقه را رفع نماید و معلوم نیست که آیا این پروژه فعال است یا خیر،

فقط هز از چند گاهی از سوی مسئولین مربوطه شعار انتقال آب سد جگین به بشاگرد سر داده میشود آن هم برای حفظ سمت و جایگاه کاری آنهاست.

درست است که بارندگی یک رحمت الهی است و خشکسالی موجب بی آبی منطقه میگردد و نمیتوان اعتراضی کرد اما در این منطقه مشاهده میشود منبع عظیمی از ذخایر آبی وجود دارد که اگر عادلانه روی آن کار شود و آب آن را به خود منطقه انتقال دهند درصد بالایی از مشکل بی آبی شهرستان رفع میشود اما متاسفانه کجاست عدالت، کجاست خدمت گذار، کجاست خدمت عادلانه.

در صورتی که همه مسئولین میدانند هر ساله شهرستان بشاگرد با مشکل بی آبی مواجه بوده و هست اما متاسفانه آنها در تلاش برای انتقال آب بشاگرد به شهرهای جاسک، سیریک و میناب ووو هستند. پس به این نتیجه میرسیم که مردم بشاگرد با مشکل بی آبی مواجه نیستند، بلکه با مشکل بی عدالتی و ناکارآمدی در منطقه مواجه هستند که این یک معضل بزرگیست برای بشاگرد.

ذخایر آب بشاگرد در سد جگین منابع آبی بزرگی برای منطقه است که اگر عادلانه روی آن کار شود هم مشکل آب شرب درصد بالایی از مردم بشاگرد رفع میشود و هم بخشی از آب کشاورزی را پوشش میدهد که در این بین باید منتظر ماند تا مسئولین مربوطه خصوصا آبفای استان در این خصوص چه اقداماتی را انجام میدهند.

منبع: ندای بشاگرد

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی