چـوخـونــی

نقل اخبار و بازتاب مشکلات روستای چوخون و شهرستان بشاگـَـرد

چـوخـونــی

نقل اخبار و بازتاب مشکلات روستای چوخون و شهرستان بشاگـَـرد

چـوخـونــی

ســـــلام
علی زارعی هستم نویسنده و مدیر وبلاگ چوخونــی

این وبلاگ به معرفی روستای چــوخـون و شهرستان بشاگـَـــرد و شرح اخبار و حوادث آن میپردازد.

همچنین برای تنوع بیشتر ، مطالب گوناگون و متفرقه هم قرار داده میشود.

بــرای مشاهــده تمامی مطالــب وبلاگ روی ' همه نوشته ها ' در بالای صفحه کلیک کنید.

لطفا با نظراتتون ما را در بهتر ساختن وبلاگ یاری کنید.

برای ارتبــاط و همکاری با مدیـر وبلاگ از صفحــه ' ارتباط با مدیر ' دیدن کنید.

برای دسترسی راحت تر به مطالب وبلاگ از قسمت موضوعات استفاده کنید.

برای مشاهده کامل مطالب به ادامه مطلب مراجعه کنید.

همچنین به دلیل بروز بودن وبلاگ از دیگر صفحات نیز دیدن کنید.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

شــروع فعالیــت:24 آذر 95
نویسنده:علــــی زارعــــی
ایمیل وبلاگ:chookhoni‎@yahoo.com
ایمیل نویسنده:zarei2757‎@yahoo.com

نظـــر یادت نــــره

استان هرمزگان، شهرستان بشاگرد، منطقه ای که مردم آن با انواع مشکلات و بی قانونی ها و بی عدالتی و بی توجهی ها دست و پنجه نرم میکنند، این منطقه شده جولانگاه مدیران نالایق و ناکارآمد،مدیرانی که فقط اهدافشان منافع شخصی خود و حفظ سمت است،و نه خدمت به مردم.

از طرفی مردم هم خود مقصر این گونه مشکلات هستند،(سکوت) را در برابر انواع مشکلات و بی عدالتی ها ترجیح میدهند، سنگ اگر بر سر آنها بگوبید باز با یک شعار توخالی و وعده تکراری زبانها قفل میشود و مشکلات صد چندان،

سالها بود که در وبلاگ های بشاگرد فریاد میزدیم، مینوشتیم، پیام میدادیم به مسئولین از خواب رفته و ناکارآمد، که سرویس های مدارس دانش آموزان روستایی بشاگرد نامناسب و غیر استاندارد هستند، وجود اینگونه سرویس ها برای جابه جایی این طفل های معصوم جایز نیست، خطرناک است ممکن است حوادثی رخ دهد،اتفاقات ناگواری پیش آید، در این سرمای سوزان بشاگرد بیماریهای واگیردار دامن گیر آنها میشود و انواع مشکلات و خطرات دیگری که در کمین آنها هست. اما متاسفانه هیچ مسئولی ککش را نگزید.

برای خواندن متن کامل به ادامه مطلب مراجعه کنیددر تاریخ 14/9/1395 باخبر شدیم که خودروی حامل دانش آموزان روستای مرنگ در مسیر جاسک ،بشاگرد در راه رفتن به مدرسه ی راهنمایی شهرک مطهر بین راه دچار سانحه شده و تعداد 18 نفر از دانش آموزان مصدوم و به بیمارستان شهر جاسک اعزام شدند که در این حادثه خوشبختانه تلفات جانی نداشت

علت رخ داد این گونه حوادث چیست و چه کسی مقصر آن است؟ اداره آموزش و پروزش؟ یا اداره راه و ترابری؟ اگر به عمق قضیه پی ببریم میتوان گفت هر دوی این اداره مقصر هستند چرا هر اداره نیاز به مسئولینی کاربلد و کارکشته و مسئولیت پذیر دارد که بتواند گرهی ار مشکلات را بگشاید.

در وحله اول باید اداره راه منصفانه خدمت کند و جاده های روستایی را بازسازی و آسفالت کند تا شاهد اینگونه حوادث نشویم.اما متاسفانه به دلیل ناکارآمدی و دلایل های دیگر و از طرفی سکوت مردم باعث شده که بازسازی جاده های روستایی در بشاگرد به فراموشی سپرده شود یا اگر در روستایی انجام میشود به کندی صورت میگیرد که بیش از 3 سال زمان میبرد.

اداره آموزش و پرورش هم در این میان در مقصر بودن این گونه حادثه ها سهمی دارد، باید برای رفع چنین مشکلاتی تا حد امکان که قانون اجازه میدهد پیگیر باشد و همانند مردم روستاها سکوت نکند، در صورتی که خود مسئولین اداره آموزش و پرورش استفاده از اینگونه خودروها برای سرویس مدارس را نامناسب و غیر استاندار دانسته اما تلاشی برای رفع این مشکل نمیکند.

جالب اینجاست که جابه جایی دانش آموزان از روستاها به روستای مرکزی به صورت مختلط صورت میگیرد.

منبع: وبلاگ ندای بشاگرد

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی